Kontserdisari Rajamuusika

Toimunud üritused>

Kontserdisari "Rajamuusika" alustas 2009. aasta sügisel. Sari kutsub külla Eesti jazzi legende, et rännata nendega koos muusika radadel, kuulata nende mõtteid ja muidugi muusikat. Vestluses õhtu külalisega, mida juhib sarja kunstiline juht Oleg Pissarenko, saab soovi korral osaleda ka publik.

"Kontsertsari peaks julgustama noori muusikuid otsima ja leidma oma RADA," räägib sarja korraldaja Oleg Pissarenko. Seni on sarja külalisteks olnud n-ö Eesti jazzi raskekaallased, kelle staaž ja kogemused on aastakümnete pikkused ja kelle nimed ei vaja tutvustamist. 

Rajamuusika üritusi võib nimetada kontsert-kohtumisteks. "Eesmärk on vääriliselt hinnata Eesti džässi tipptegijaid ja anda publikule võimalus saada osa legendaarsete muusikute loomingust ning inspireeruda nende mõtetest-kogemustest. Vanemale põlvkonnale pakub see sari kindlasti ka äratundmisrõõmu," räägib Pissarenko.

Rajamuusika raames on oma kollektiividega rahva ette astunud legendaarsed ja tunnustatud muusikud: Tiit Paulus, Ain Agan, Aldo Meristo, Lembit Saarsalu, Silvi Vrait, Toivo Unt, Marju Kuut, Tõnu Naissoo, Raul Vaigla, Sergei Pedersen ja Tiit Kalluste.

Rajamuusika kunstiline juht on Oleg Pissarenko.
Kontsert toimub koostöös Genialistide Klubi ja Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooliga.
Sarja toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Viited:

Rajamuusika facebook'is

Džässielu elavdavad kohtumised tippudega. Postimees 09.02.2011