Anne-Mai Palm

Anne-Mai Palm (1981) on õppinud H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Ene Arro klaveriklassis ja Eesti Muusikaakadeemias Lilian Semperi klaveriklassis. Aastatel 2004- 2008 ja 2011-2013 on ta end täiendanud USA-s. 2008 aastal lõpetas kiitusega magistriõpingud USA-s, õppides pianist Philip Thomsoni (Akroni Ülikool, Ohio) ning seejarel doktorantuuris Noel Engebretsoni (Alabama Ülikool) juures.

Anne-Mai Palm on mitmete konkursside laureaat. Eestis on ta kolmel korral osalenud ja võitnud auhindu Noorte Pianistide konkurssil, USA-s on kahel korral võitnud esikoha  ja peaauhinna Tuesday Musical'i noorte muusikute konkurssil. Ta on soleerinud Akroni Ülikooli orkestriga ja mänginud mitmetes kammerkoosseisudes läbi terve õpinguaja. Muusikaliste saavutuste eest arvati ta 2007. aastal USA üliõpilaste auastmesse Phi Kappa Lambda.

2003 ja 2004 aasta suvel on ta saanud osaleda täis-stipendiumiga suurejoonelistel muusikafestivalidel USA-s (Brevard Music Center, NC, ja Chautauqua Summer Festival, NY). Kammermuusikuna on ta koostööd teinud mitmete noorte kui ka tuntud artistidega, kelledest hilisemate hulka kuuluvad  Lech Antonio Uszynski (Stradivary Quartet), Professor Carlton McCeery (University of Alabama), Pariisi Noored Virtuoosid (Pariis). Koos abikaasa, tsellist, Heiki Palmiga on kontserte andnud nii Eestis kui USA-s.

Alates aastast 2014. septembrist töötab Anne-Mai Palm õpetaja ja klaverisaatjana Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.

Tagasi>