Ellerlased kammermuusikafestivalil FEsTaRi Riias 29. nov

17.-19. nov. 2011 toimus Riias rahvusvaheline kammermuusika festival FEsTaRi, kus osalesid ka meie kooli õpilased.
See festival on kolme muusikakooli - Espoo Muusikainstituudi, Riia J. Medinši nim. Muusikakooli ja H. Elleri nim.Tartu Muusikakooli vaheline koostööprojekt, mis käivitus ühiste jõududega 2006. aastal. Sellest ajast alates on iga muusikakool järgemööda korraldanud festivali omal maal.

Seekordne FESTARI oli viies (FEsTaRi s.o. F-festival, Es-Espoo, Ta-Tartu, Ri-Riia). Üritus ongi mõeldud kammermuusika propageerimiseks noorte hulgas ja samuti kogemuste vahetamiseks pedagoogide seas.

Tänavune festival pakkus võimalusi esineda viiel kontserdil erinevates saalides, lihvida oma oskusi meistriklassides (prof. Dzintars Jurgelaitis, Janis Majeckis ja Junio Kimonen), lõõgastuda ühistel koosviibimistel ja külastada Riia imeilusat vanalinna. Kuna FEsTaRi langes samale ajale Läti iseseisvuspäeva tähistamisega, oli meil ka võimalus  osaleda pidustustel, mis olid Riias spetsiaalselt selleks puhuks korraldatud.Väga muljetavaldavad olid nii valgusmängud vanalinnas ja võimas ilutulestik Daugaval.

Festivali kontserdid olid sisukad ja vaheldusrikkad, sisaldades nii klassikalist, romantilist kui ka kaasaegset kammermuusikat. FEsTaRi avakontserdil osales meie kooli akordeonikvintett koosseisus: Ly Laur, Kelly Allmere, Koit Visnapuu, Rauno Koorts ja Indrek Viil (õp. Külli Kudu). Nad esitasid J.S.Bachi Väikese Prelüüdi ja fuuga d-moll,
W. Kulpovitczi Meloodia ja A. Petrovi Valsi. 18. nov. toimunud kontserdil Ajaloo- ja Navigatsioonimuuseumis esinesid meie trio Kersti Perandi - Liina Nigu - Ragnar Kriiska (õp. Ruth Ernstson) Saint-Saensi Tarantellaga op. 6 ning klaveriduo Veeda Kala - Jelizaveta Bukina (õp.Tanel Joamets) kahe osaga C. Debussy "Väikesest süidist" 4-le käele. See kontsert oli pühendatud Läti iseseisvuspäeva tähistamisele. Festivali galakontserdil 19. nov. Gildi saalis esinesid meie ansamblitest Taavi Orro - Grete Jädal, kes esitasid F. Poulenci Klarnetisonaadi (õp. Kadri Leivategija) ja Liina Juhanson - Brita Reinmann, kes mängisid H. Elleri kaks pala - Jõel ja Aasal (õp. Raivo Rebane). Kontserdi ja ühtlasi kogu festivali lõpetas FEsTaRi ühisorkester I. Kalninsi palaga "Puhu tuul".

Meie delegatsioon naases Tartusse rohkete positiivsete muljetega. Seekordse FEsTaRi puhul väärib tunnustust läti kolleegide suurepärane korraldus festivali läbiviimisel.Suur tänu neile! Järgmine FESTARI toimub 2012 aastal Tartus.

Pille Taniloo

Fotol: Taavi Orro - Grete Jädal